31 Ekim 2014 Cuma

Yeni Selfie Kampanyası ile Bıyıkları Köpürtmeye Hazır Olun!

ALS Ice Bucket Challenge'ın getirdiği başarının ve yüksek rakamlı sonuçların ardından, kanser araştırmaları fonuna destek amacıyla başlayan #nomakeupselfie gelmişti. Sosyal sorumluluk projelerinde selfie'nin getirdiği sonuçları seven uzmanlar bu defa prostat kanseri için bir #selfie kampanyası başlattılar: #NoOrdinaryTache


Ünlü kahve zinciri olan Douwe Egberts tarafından Kasım ayı boyunca desteklenecek olan kampanyada, marka müşterilerini ve sosyal medya takipçilerini  DE kahvelerinden meydana gelen köpükten bıyıklarla çektikleri selfielerini Facebook üzerinden profil fotoğrafı olarak paylaşmaya, instagram ve twitterda # ile paylaşım yapmaya teşvik ediyor. Katılımcılar önceki kampanyalarda da olduğu gibi arkadaşlarını kampanyaya dahil edebiliyorlar. Amaç yine bir sosyal sorumluluk ve prostat kanserine karşı savaşan derneğe bağış toplayabilmek.

ALS kadar başarı getirir mi bilmiyoruz ama kanser hakkında 1 kişiyi bile aydınlatacaksa elbette denemeye değer.

PS: Kampanya kurgusu Arnold KLP'ye ait. 

* Diğer dünya ülkelerinin sayfalarında başlayan kampanya henüz Türkiye'de başlamamış. Muhatap bir prostat kanser derneği bulamadıklarından mıdır bilmiyoruz, ama DE İstanbul'un da bu güzel kampanyaya eşlik ettiğini görmek güzel olur.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder