27 Mart 2012 Salı

Behzat Ç.’nin 57. Bölüm Twitter Raporu

25 Mart Pazar günü Star TV'de yayınlanan Behzat Ç.’nin 57. bölümü izlenirken, dizinin sosyal medya yansımalarını takip ettik. Dizi başlamadan önce twitter üzerinden dizinin ne kadar konuşulacağını sorduk. Sonuçlara göre kısa bir rapor hazırladık.

Behzat Ç., 57. Bölümle ilgili 4728 tweet atılırken, bu tweet lerin 2217 tanesi dizinin ilk 1 saatinde atıldı. Ancak dizinin bitmesi, tweetlerin de sonlanması anlamına gelmedi. Diziden sonraki gün azalan bir ivmeyle paylaşımlar devam etti. Raporu hazırladığımız sürede de hala paylaşımlar devam ediyordu.

57. bölüm tweetleri en fazla erkekler tarafından atıldı. Tweetleri yazan ve paylaşanların % 65’i erkek, % 35’i ise kadın. Erkekler en fazla Behzat ve ekibinin içtiği sahnenin repliklerini ve içkinin ne olduğunu tartışırken, kadınlar ise en fazla Şule’nin “benim hiç kalbim olmadı” repliğini paylaştı.

Atılan tweetlerin büyük kısmı, nötr ve pozitif tonlarda bilgilendiriyor veya memnuniyet bildiriyor. Diziye ait negatif tweetler toplamın % 1’inden daha az ve yoğunlukla dizinin içeriğindeki küfürlerle ilgili protestolardan oluşuyor.

Bu bölümün en fazla konuşulan sahneleri Behzat komiserin ekibiyle alkol aldığı sahne ve savcı Esra ile Behzat’ın final sahnesi.

Atılan tweetler doğrultusunda bu bölümün en beğenilen oyuncusu savcı Esra’yı canlandıran Canan Ergüder oldu. Özellikle finalde Behzat’ın itiraf sahnesinde sergilediği oyunculuk büyük beğeni topladı. Behzat ve ekibinin içtikleri sahnede de en fazla içkinin ne olduğu soruldu ve konuşuldu.Tek bölümlük karakterlerden Gazi Orhan Amca da oldukça beğeni topladı.

Twitter hesabımızı takip ederek, yoğun izlenen bazı dizilere ait sosyal medya raporlarımızdan haberdar olabilirsiniz. Ayrıca sorularımıza doğru tahminlerde bulunarak, sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder