10 Ocak 2013 Perşembe

13. Pazarlama Zirvesi ve Monitera

Her yıl pazarlama sektörünün nabzını tutan ve profesyonelleri bir arada tutan Pazarlama Zirvesi ‘nin 13.sü 5-6 Aralık 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi. Monitera ekibi olarak, bu yıl “Sizin Hikayeniz Ne?” temasını işleyen Pazarlama Zirvesi'nin sosyal medya sponsoru olarak hem konferans sahnelerinde, hem de stand alanında üzerimize düşen görevleri başarıyla yerine getirdik.


Marka hikayelerinin, markanın itibarını oluşturduğu düşüncesini baz alarak “Watch Your
Reputation” temasıyla hareket ettiğimiz stadımızda 2 gün boyunca ziyaretçilerle buluştuk. Standımızın en fazla ilgi gören konusu ise “monitera engagement” ve “itibar yönetimi” oldu. Ziyaretçilerimizi her zamanki gibi eli boş göndermedik ve çikolatalarımıza ek olarak “İnternet Sağlayıcıları” raporumuzu paylaştık.Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sahneye kurduğumuz ekrana konferanslar esnasında sosyal medyadan yansımaları aktardık. Biz bu ekrana “monitera-wall” diyoruz. Monitera-wall sayesinde, konferansla ve konuşmacılarla ilgili tüm yansımaları konferans anına entegre ederek daha interaktif bir yapı sağlanmasına yardımcı olduk.


Pazarlama Zirvesi ile ilgili bazı küçük notlar hazırladık:
  • Toplamda 5355 paylaşım yapıldı.
  • Bu paylaşımların 3786’sı etkinliğin gerçekleştirildiği 5-6 Aralık tarihlerindeydi.
  • Paylaşımların %99’u Twitter üzerinden geldi.
  • Paylaşımlar 11.990.441 kişiye ulaştı.
  • Twitter’daki paylaşımların %54’ü kadınlar tarafından yapıldı.
  • Konuşmacılardan ise, beklendiği gibi en fazla Grange öne çıkarken, Tanyer Sönmezer de fazlaca konuşuldu. Grange’ın “Bir işi küçümseyebilmek için önce onu iyi yapabildiğini kanıtlamalısın" sözü çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşıldı.
Oldukça yoğun ve verimli bir konferans ve fuar katılımıyla 13. Pazarlama Zirvesi sona erdi. Pazarlama profesyonelleri de bu sayede 2 günlüğüne gelişimlerine katkıda bulunan konferanslara katıldılar ve birlikte zaman geçirme fırsatı yakaladılar. Hikayeler anlatıldı ve anlatılmaya devam edilecek. Bir sonraki Pazarlama Zirvesi’ni iple çekiyoruz!

Pazarlama Zirvesi 2011 ile ilgili yazımıza göz atmak isterseniz, tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder